Iwona Porozynski
Spread the love

AkceptacjaCzy jesteś kobietą tolerancyjną, czy raczej niepoprawną buntowniczką? Czy mówisz do życia częściej tak, czy jesteś bardziej na nie? Czy umiesz pogodzić się ze swoją aktualną sytuacją życiową, czy jesteś pełna sprzeciwu. Obojętnie w jakiej sytuacji byś się nie znalazła, nie szamotaj się, nie buntuj, nie walcz. Taka jest twoja sytuacja na dzień dzisiejszy, takie jest teraz twoje życie, bądź tego świadoma.

Wyobraź sobie, że właśnie dzisiaj usłyszałaś od lekarza brzydką diagnozę? Nie pytaj się dlaczego spotyka to właśnie ciebie. Nie lamentuj, nie histeryzuj, nie załamuj się, tylko zasięgnij fachowej porady. Jakie masz szanse na uleczenie? Jeśli pogodzisz się z diagnozą, zmobilizujesz tym samym siły uzdrawiające, które w tobie drzemią. Nigdy nie trać nadziei, bo nawet lekarze czasami się mylą.

Dlaczego stale walczysz o to, aby twój partner rzucił palenie? Dlaczego stale walczysz o to, aby nie siedział zbyt długo przed telewizorem albo przed komputerem? Wiem, chciałabyś, aby był bardziej spontaniczny, brał cię częściej w ramiona, szeptał coś miłego do uszka. Najlepiej wyjdź mu naprzeciw i pokaż jak się to robi. Nie buntuj się, nie sprzeciwiaj tylko zaakceptuj. On jest, jaki jest. Jeśli nie będziesz mogła znieść jego upodobań możesz się tylko rozejść. Jednak wcale nie musi do tego dojść, jeśli wykażesz choć odrobinę tolerancji albo oboje pójdziecie na jakiś kompromis.

A czy ty  czasami nie walczysz sama z sobą? Czy jesteś zadowolona z siebie albo z zajęcia, które dzień po dniu wykonujesz? Bądź szczera! Jeśli ani jednego, ani drugiego nie możesz zmienić, to zaakceptuj. Bierz własne życie takim, jakie jest! W przeciwnym razie będziesz każdego dnia głęboko rozczarowana i nieszczęśliwa. Życie nie może nikogo rozczarować, tylko możesz zrobić to ty.  Obojętnie w jakiej sytuacji byś się nie znalazła, zaakceptuj ją, bezwzględnie! Taka jest twoja rzeczywistość, tak wygląda twoje życie, pogódź się ze wszystkim i przestań prowadzić walkę z wiatrakami.

Sytuacje, które idą tobie teraz na nerwy znajdą kiedyś swój koniec. Odetchnąć możesz tylko wtedy, kiedy się ze wszystkim pogodzisz. Twoje serce zacznie bić spokojniej, ciśnienie się ureguluje, zaczniesz lepiej sypiać, a to wielkie uczucie ulgi! Znowu obrzucisz świat przyjaznym spojrzeniem.


Spread the love

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.