Iwona Porozynski
Spread the love

Możesz pozostać młoda na zawsze, tak to jest możliwe, choć nie zewnętrznie, ale duchowo. Każdy jest na tyle młody, na ile się czuje. Niektórzy czują się starzy mając 35, podczas gdy inni czują się młodzi mając 80. Największym cudem naszego ciała jest to, co nas wypełnia, duch. To elektrownia, która nas zasila.

Sposób myślenia decyduje o naszym duchowym stanie. Uważasz się za silną, będziesz silna, uważasz się za słabą, tak też możesz się czuć. Uważasz się za piękną, będziesz piękna, przynajmniej dla siebie, dla innych możesz być piękna duchowo, wewnętrznie. Zaliczasz się do szarych myszek, pozostaniesz szara, bezbarwna, niczym się nie wyróżnisz i nikomu nie rzucisz się w oczy. Dowiedziono również, że ktoś kto odbiera siebie szczupłym nigdy nie będzie gruby, mogę to tylko potwierdzić. Chociaż z wiekiem przybyło mi parę kilo moja figura zawsze sprawiała mi radość. Warto mieć o sobie dobre zdanie, jednak nie wywyższając się i nie zadzierając nosa. Najlepszym przykładem jest dla mnie moja prawie 89 letnia mamusia, która z zadowoleniem ogląda siebie w lustrze. Takiej figury jak moja mogą mi pozazdrościć niejedne młode kobiety, powiada. Na brak pewności siebie nigdy nie mogła narzekać, ot typowa pani Strzelec, szczęśliwe dziecko Jowisza.

Są 50/60 letnie osoby, które uważają się za stare, często podkreślają swoje lata, ponieważ doczekali się aż pół wieku. Wiekowym ludziom nie wszystko wypada, śmiało można z niejednej rzeczy zrezygnować, na przykład z seksu, albo z zabaw. Niektórzy myślą, że wyrośli z tego, jak z dziecięcych ubranek, inni liczą lata do emerytury, bo im się już nic nie chce. Marzą o wolności, a kiedy wreszcie nadejdzie nie wiedzą, co mają ze sobą począć. Przesypiają całe dnie, stają się depresyjni, bo czym jest człowiek bez zajęcia, czym jest człowiek bez miłości?
Nie pozwól, aby twój duch udał się w stan spoczynku. Szybko się zestarzejesz, jeśli przestaniesz marzyć i szukać nowych zadań. Kto jest otwarty na nowe pomysły pozostanie duchowo młody. Nigdy nie powinnaś stracić zainteresowania życiem. Mając 80 lat możesz czasami więcej osiągnąć niż mając 60, ponieważ z każdym dniem zyskujesz na mądrości, a sens życia odkrywasz wciąż na nowo. Bądź żądna wiedzy, nigdy nie rezygnuj z marzeń, ani z miłości, bo szybko się zestarzejesz.

Kochaj, pożywiaj się wiarą, nie trać nadziei, śmiej się i płacz, bądź żywa i ciekawa świata. Sofokles napisał Antygonę mając 80, Sokrates mając 70 nauczył się grać na różnych instrumentach do mistrzostwa, Michał Anioł sławny malarz i rzeźbiarz, największe dzieła stworzył mając 80, także Goethe zakończył Fausta mając 80, a Newton w tym wieku miał pełne ręce pracy. Weź sobie to do serca i pozostań w duchu młoda.


Spread the love

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.