Iwona Porozynski
Spread the love

Nie myśl, że jesteś skazana na życiową powagę, że jesteś dziewczyną na długie jesienne dni albo  zimowe wieczory.  Nie wmawiaj sobie, że „wesołka” z ciebie się nie zrobi i nie pytaj się: Po kim miałabym tę wesołość odziedziczyć? To nic, że jesteś z natury melancholijna i jak ktoś tobie powiedział: przeważnie lubisz smutne piosenki. To nic!Ty też możesz być pogodna, bo tak po prawdzie żadne geny i predyspozycje rodzinne nie są decydujące. Najważniejsza jest twoja świadomość i zdolność do zaprogramowania się.
Jak stale powtarzam: to my stwarzamy się sami. Z tej taż przyczyny jesteśmy tutaj na ziemi, aby w każdej sekundzie stwarzać nasze światy. Nasze myśli to nasze narzędzia pracy. Steruj się do krainy wesołości. Spróbuj na wesoło, ale nie myśl tylko, że już jutro będziesz lekka jak piórko albo zbudzisz się ćwierkająca jak skowronek. Bycie wesołym, pogodnym to właściwości albo cechy charakteru, które „weseli” pielęgnują od dzieciństwa, mówiąc szczerze pracują nad nimi każdego dnia. Twoja gotowość do wesołości będzie rosła z każdym dniem, jeśli będziesz ze sobą i z innymi wystarczająco cierpliwa.
Co możesz zmienić? Co wyprowadza cię z równowagi? Przyjrzyj się sobie, często są to tylko zwykłe drobiazgi. Wychodzisz ze skóry, bo nie możesz czegoś znaleźć, chleb albo wędlina są pokrojone z grubo, naczynia jeszcze niepomyte, w rajstopach lecą oczka, itp. Dlaczego psujesz sobie albo innym humor takimi drobiazgami?
Bądź cierpliwa i spójrz na życie z innej perspektywy.
„Wesoły” ma te same problemy, co ty, tylko nauczył się na nie inaczej patrzeć i reagować. Wyżej opisane „nieprzyjemności” są wkalkulowane w jego codzienne życie, nie mogą być przyczyną złości. „Wesoły” na nikim się nie wyżywa, nie robi z komara słonia, „wesoły” bierze wszystko z humorem, no właśnie – na wesoło! Jakie to szczęście! Weź z niego przykład.

Spread the love

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.